Programování (nejen) hardwaru a IoT

Být programátorem je jedna z těch nejlepších pracovních pozic v IT na světě. A pochopitelně také jedna z těch nejlépe placených. Chceš se jednou stát programátorem? Tak si pojď „přičichnout“ k základům programování, ať zjistíš, zda je to pro tebe to pravé ořechové.
V našem kroužku se nejprve seznámíme se základními programátorskými konstrukcemi, jako jsou například proměnné, cykly, podmínky či funkce, vysvětlíme si, jak fungují algoritmy a k čemu jsou dobré, a v neposlední řadě se podíváme i na programování minipočítače Arduino. Co všechno dokážeme? To je individuální. Bude hodně záležet na tom, co všechno už umíš, co všechno máš za sebou.
Úplně na začátku budeme pracovat na papíře, ale velmi rychle přejdeme do programování aplikací s využitím MS Visual Studia a jazyka C#, kde se naučíme základy. No a pak už hurá do světa hardware, kde se seznámíme s Arduinem a zkusíme něco málo naprogramovat i s ním.

Název Programování (nejen) hardwaru a IoT
Hlavní vedoucí Jan Podzimek