Flétna začátečníci 1

Výuka hry na zobcovou flétnu podle not. Kroužek je určen školákům, kteří již znají písmenka. Cílem kroužku je osvojit si správný postoj, držení zobcové flétny, správné dýchání (do břicha), nasazení tónu, prstovou techniku. Děti získají smysl pro rytmus. Postupně se naučí hrát 8 základních tónů a osvojí si i zápis a čtení not. Zahrají nejprve jednoduchá říkadla, později dětské a lidové písně.
Místo konání: DDM učebna č. 5
Prosíme o zakoupení sopránové zobcové flétny s opěrkou palce (raději v hudebninách, flétny z hračkářství nedoporučujeme). Dále děti potřebují pastelky (7 barev: červená, modrá, zelená, žlutá, oranžová, hnědá, fialová) a desky A4 s nejméně 20 euroobaly na pracovní listy. S případnými dotazy se obracejte na vyučující jana.brichnacova@ddm-hp.cz.
Na první hodině rádi přivítáme i rodiče.
Účastníci kroužku vystupují na akci pořádané DDM u příležitosti Dne dětí (3. 6. 2023).

Název Flétna začátečníci 1
Hlavní vedoucí Jana Břichňáčová
Vybavení na kroužek zobcová flétna, desky na pracovní listy, pastelky
V ceně zahrnuto pracovní listy