Novinky

07.04.2020 Spuštěn projekt DoDoMu

Protože koronavirus stále řádí připravili jsme pro vás projekt DoDoMu, který shromažďuje vhodná videa, odkazy a tipy k samostudiu. www.ddm-hp.cz/dodomu

10.03.2020 Aktualita

Vážení účastníci našich kroužků, dle nařízení ministerstva zdravotnictví a v souladu s doporučením ministra školství je veškerá činnost DDM do odvolání zrušena. O znovuotevření kroužků vás budeme informovat.

04.09.2019 Kroužky školní rok 2019/2020

Zde se se můžete podívat na přehledný seznam všech kroužků seřezený po dnech. Kroužky pro školní rok 2019/2020

Workshop elektroniky a programování 2

06.04.2019

Požadavky na účastníky

Tento kurz je náročnější na vstupní znalosti. V kurzu se nebudeme věnovat jen programování pro běžné počítače. Budeme se učit také programovat pro tzv. mikrořadiče. Jde o zařízení, kde se celý počítač vejde do jedné jediné součástky, která může být menší, než je váš nehet na malíčku. Tato zařízení najdete v podstatě v každém přístroji, který můžete nějak ovládat. Budete se učit zapojovat jednoduché elektronické obvody a na konci kurzu si vyrobíte zařízení pro měření kvality vody, které pak budete moct použít pro různé pokusy doma a ve škole. Budeme tedy také šroubovat, řezat, lepit.Během kurzu budete na některých částech pracovat ve dvojici a navzájem si pomáhat.


Základní znalost programování

Aplikace pro počítač budeme psát v jazyce Python. Je třeba mít alespoň základní znalost tohoto jazyka.


Pro programování mikrořadiče budeme používat jazyk C. Není třeba se toho bát. Principy programování jsou pořád stejné, jen se to jinak zapisuje. Pokud umíte C#, Javascript nebo JAVA, tak vám to půjde snadno.

  • Proměnné
  • Podmínky
  • Cykly
  • Funkce

Základní znalost elektroniky


Jistě jste se o některých zákonitostech elektřiny učili ve škole. Tyto znalosti bude třeba oprášit a rozšířit. Určitě znáte pojem Ohmův zákon, ale je nám jasné, že si ho asi nepamatujete a moc netušíte k čemu je to dobré. Na kurzu se naučíte, k čemu to je a jak se to využívá v reálném světe. Chci se přihlásit online Více o akci